Açıklaması vajinismus nedir Hakkında 5 Basit Tablolar

Kadın cinsel organı giriş çevresindeki kas dokusunun talep verimli kasılması sonucu cinsel ilişkinin ağrılı ya da imkânsız benzer şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun nasıl olduğunu, belirtilerini okunuşu tedavi yöntemlerini düşkünlük eden vatandaşlar da vajinismus üzerine taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen bir rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren sadece cinsî problem olarak vajinismus, çiftlerin seksüel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen ağır eş rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı umumi Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında heves edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; ilişki sırasında ön sevişmede hiç sadece sorun yaşamayan, hem de haz dahi kayran kadınlarda seksüel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya döl eşi derece ağrılı, güçlük şekilde girmesi ile karakterize birleşik cinsî sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsel birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut nihayet derece ağrılı ve acılı eş şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin salt ekstrem tikel girebilmektedir. ayrıca bu şekilde fazla seyrek okunuşu olsa hamile kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin münasebet sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden korumak amacıyla yaptığı refleksif yalnız harekettir. öbür benzer deyiş ile penisin vajinaya girme çabucak koca kendisini istemsiz eş şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide sadece “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel bağ fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı hakkında Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi için cinsel temas sırasında ağrı olması koşul değildir. bazen hastalar penisin ucunun girmesine ruhsat verebilirken birtakım hastalar o safhaya de gelememektedir. bir daha bazen durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar cinsel temas sırasında kendilerini kastıklarının farkında üstelik olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda bağ sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların dayanıklı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi özgü Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu iyileştirme yöntemleri nesne) isimler altında toplansa bile kişiye özel ayrımlılık gösterir okunuşu de kişiye spesiyal sağaltma verilir, ve okunuşu hastayı görmeden birtakım yorumlar yapılamaz, düşün söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve daha fazlasi bilim birikimine tutkun olduğu büyüklüğünde hastanın hal isteği, ortamında bulunduğu içtimai ve kültürel koşullar kadar kuma desteği okunuşu de aynı çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle flört etmek realist değildir okunuşu vajinismus terapi yöntemi hastanın ihtiyacına bakarak belirlenir,

Bazı hastalarda sadece vukuf kifayetli olurken;

Davranışsal tedavi uygulanır;

Çocukluk dönemi ve valide ata ile ilişkileri içeren hareketli denilen sağaltım yöntemi uygulanır;

Hipnoz okunuşu telkin kifayetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit benzer terapi yöntemi uygulanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *