Satın Almadan Önce vajinismus tedavisi Things To Know

Vajinismus Tedavisi ‘ne başlamadan önce, rahatsızlığın ancak vajinismus ‘tan mı kaynaklandığı yoksa altında yatan farklı eş fizyolojik sebep olup olmadığı araştırılır. Bunu saptama etmenin yolu ise jinekolojik muayenedir. Bu yoklama sonucunda sorunun anatomik benzer bozukluktan kaynaklandığı sabitleme edilirse önce bu iyileştirme edilmelidir. Bu problem iyileştirme edildikten sonra eşeysel olarak birleşememe şikayeti hala bitmeme ediyorsa yahut altta yatan her hangi benzer anatomik mesele yoksa rahatsızlığın tedavisi uğruna psikoterapi gereklidir. Tedavinin temel taşlarından biri eşlerin psiko-seksüel eğitimleridir.

Aslında vajinismus seksüel birleşmeden naşi acı çekeceği endişesine dayalı bir korku kaygı bozukluğudur. Bu, acıdan uzaklaşmaya dönük seksüel ilişkiden kaçınma koşullanması aşamalı olarak terapi edilir. Vajinismus tedavisi bilişsel davranışçı terapi ile yapılmaktadır. Hipnozla tedavisi konusunda birçok söylenti dolaşsa da sözle bu rahatsızlığın tedavisinde kanıtlanmış sadece prosedür değildir. Ayrıca vajinismus ilaçla ya da cerrahi operasyonla çözülebilir sadece keyfiyet da değildir. Tedavide taban amaç, hem zihnin hem de bedenin vajinal girişi kabul etmesi okunuşu bundan lezzet almasını sağlamaktır. Bunun hakkında bilinç vajinal birleşme ile alakalı kaygılarından okunuşu layemut şartlanmalardan arındırılırken, kadının da vajinayı kontrolör eden kasların işleyişini öğrenmesi ve bunları denetleme edebilmesi sağlanmaya çalışılır. Yani tedavide, bilinç ve bedene, eşeysel birleşmeye dönük olarak, aynı arada müspet yalnız idare kazandırılmaktadır.

Vajinismus tedavisinde ben ve kıymetli ekibimizin temel amacı, çiftlerimizin bahtiyar müşterek aile hayatı sürmeleri ve bir kez an evvel bebeklerini kucaklarına almaları, ancak vajinismus rahatsızlığı malesef her ikisini de pürüz birleşik durum. Vajinismus rahatsızlığı çeken çiftlerimizin cinsel hayatlarındaki mutsuzluk yüzde yüz eş ve toplumsal hayatlarına da yansıyor, başkaca sağlam aynı şekilde eşeysel münasebet kuramadıklarından bu çiftlerimizin bebek sahibi olmaları da çok zor.

Ancak fazla da korkulacak aynı madde yok. çünkü vajinismus daha çok rahatlıkla okunuşu kati olarak tedavi edilebilen müşterek durum. Vajinismuslu kadınlarımızın bu tedaviyi sürekli tecil sebeplerinin başında vajinal muayene korkusu gelmekte. tığ tedavi merkezimizde yaklaşık 3 gösterim süren vajinismus terapi programlarımıza çiftlerimizi yanında kabul ediyoruz. Çiftlerimizin aile mahremiyetine ölüm kadar saygılı biçimde, dayanç ve anlayışla öncelikle bu muayene korkusunu aşmalarını, daha sonra da vajinusmus problemlerinden kurtulmalarını sağlıyoruz. sağaltma sonrasında ise sadece bebek istemeyen çiftlerimizle karı planlaması yöntemlerini konuşuyor, bebek isteyen çiftlerimizle ise hamilelik öncesi kıymetlendirme testleri yapıyoruz. Vajinismus tedavisi yaptığımız danışanlarımızla olan birlikteliğimiz çoğu zaman veladet salonuna dek ek ediyor. başkaca tıbbi bir kez lazıme olmadıktan sonra, vajinismus tedavisi olmuş kadınlarımız vajinal doğumu da rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Biz bu sevinci yıllardır ve yüzlerce danışanımızla yaşadık, yaşamaya da kesilmeme ediyoruz. Hastalarımızın aşırma yüzlerle hayattan bezmiş şekilde bize gelip gülücükler saçarak bizimle vedalaşmaları, hem de tedaviden aylarca daha fazlasi aksi hâlde teşekkür göre aramaları bizler amacıyla işaret büyük mutluluk. şayet siz de eşinizle eşeysel birliktelikte müşabih sorunlar yaşıyorsanız lütfen benzer an geçmiş zaman genişlik yakınınızdaki vajinismusla ilgilenen aynı kadın veladet uzmanı’na başvurun. Hakkınız olan mutlu bir kez birlikteliği daha ziyade ertelemeyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *