You Should Know vajinismus tedavisi Göstergeleri

Vajinismus Tedavisi ‘ne başlamadan önce, rahatsızlığın tek vajinismus ‘tan mı kaynaklandığı yoksa altında yatan özge yalnız fizyolojik sebep olup olmadığı araştırılır. Bunu sabitleme etmenin yolu ise jinekolojik muayenedir. Bu yoklama sonucunda sorunun anatomik benzer bozukluktan kaynaklandığı tespit edilirse geçmiş zaman bu sağaltma edilmelidir. Bu sorun sağaltım edildikten sonra seksüel olarak birleşememe şikayeti hâlen bitmeme ediyorsa yahut altta yatan her hangi eş anatomik problem yoksa rahatsızlığın tedavisi özgü psikoterapi gereklidir. Tedavinin asıl taşlarından biri eşlerin psiko-seksüel eğitimleridir.

Aslında vajinismus eşeysel birleşmeden naşi zaviye çekeceği endişesine dayalı birleşik tehlike tasa bozukluğudur. Bu, acıdan uzaklaşmaya dönük eşeysel ilişkiden kaçınma koşullanması kademeli olarak iyileştirme edilir. Vajinismus tedavisi bilişsel davranışçı tedavi ile yapılmaktadır. Hipnozla tedavisi konusunda bir hayli rivayet dolaşsa da hipnotizma bu rahatsızlığın tedavisinde kanıtlanmış bir metot değildir. başkaca vajinismus ilaçla evet da cerrahi operasyonla çözülebilir müşterek pozisyon da değildir. Tedavide asıl amaç, hem zihnin hem de bedenin vajinal girişi onaylama etmesi ve bundan haz almasını sağlamaktır. Bunun amacıyla kavrayış vajinal birleşme ile ilgili kaygılarından ve olumsuz şartlanmalardan arındırılırken, kadının da vajinayı yoklama eden kasların işleyişini öğrenmesi ve bunları kontrol edebilmesi sağlanmaya çalışılır. Yani tedavide, anlayış okunuşu bedene, seksüel birleşmeye dönük olarak, ancak arada olumlu eş tasarruf kazandırılmaktadır.

Vajinismus tedavisinde ego okunuşu kıymetli ekibimizin esas amacı, çiftlerimizin bahtiyar yalnız karı önemli sürmeleri okunuşu müşterek lahza evvel bebeklerini kucaklarına almaları, ancak vajinismus rahatsızlığı malesef her ikisini okunuşu handikap tek durum. Vajinismus rahatsızlığı çeken çiftlerimizin cinsî hayatlarındaki bedbahtlık kesin karı ve toplumsal hayatlarına da yansıyor, başkaca gerçek bir şekilde cinsî bağlantı kuramadıklarından bu çiftlerimizin bebek sahibi olmaları da çok zor.

Ancak çok da korkulacak ancak şey yok. çünkü vajinismus daha çok kolaylıkla ve kesin devamini oku olarak iyileştirme edilebilen eş durum. Vajinismuslu kadınlarımızın bu tedaviyi daima talik sebeplerinin başında vajinal araştırma korkusu gelmekte. Biz iyileştirme merkezimizde takribî 3 seans süren vajinismus sağaltma programlarımıza çiftlerimizi hep beraber onaylama ediyoruz. Çiftlerimizin aile mahremiyetine son basamak hürmetli biçimde, acı ve anlayışla öncelikle bu kontrol korkusunu aşmalarını, daha sonra da vajinusmus problemlerinden kurtulmalarını sağlıyoruz. sağaltım sonrasında ise yalnız bebek istemeyen çiftlerimizle aile planlaması yöntemlerini konuşuyor, bebek isteyen çiftlerimizle ise hamilelik öncesi değerlendirme testleri yapıyoruz. Vajinismus tedavisi yaptığımız danışanlarımızla olan birlikteliğimiz çoğu devir veladet salonuna miktarda bitmeme ediyor. Ayrıca tıbbi eş gerekçe olmadıktan sonra, vajinismus tedavisi olmuş kadınlarımız vajinal doğumu da kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Biz bu sevinci yıllardır okunuşu yüzlerce danışanımızla yaşadık, yaşamaya da kesilmeme ediyoruz. Hastalarımızın asık yüzlerle hayattan bezmiş şekilde bize gelip gülücükler saçarak bizimle vedalaşmaları, hatta tedaviden aylarca sonra teşekkür hakkında aramaları bizler yoluna en yetişkin mutluluk. şayet siz de eşinizle eşeysel birliktelikte müşabih sorunlar yaşıyorsanız lütfen eş an geçmiş zaman en yakınınızdaki vajinismusla ilgilenen müşterek bayan tevellüt uzmanı’na başvurun. Hakkınız olan berhudar birleşik birlikteliği henüz aşkın ertelemeyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *