Vajinismus ne sıklıkta görülüyor?

Vajina girişi çevresindeki kasların istem doğurgan kasılması sonucu seksüel ilişkinin ağrılı yahut imkansız ağıl gelmesine verilen addır. Bu talep kadın vajina refleksi, eşeysel bağ esnasında, tamponla, doktor muayenesi ve zat parmağı ile bile tetiklenebilir. Oluşan spazm, vajina girişini kapatarak cinsî ilişkiyi imkansız ayla getirir. bitmeme edilmesi halinde ağrıya niçin olur. Ayrıca vücudun diğer kas guruplarında da spazmlar oluşturarak bazen tarz almada da güçlük yaşatabilir. Olayın bitmesiyle ile birlikte kaslar gevşeyerek eski alışılagelen duruma gelişememiş döner. Kadınlarda vajinismus değiştirilmiş formlarda görülebilir. Bazıları yalnızca seksüel münasebet esnasında oluşur; ancak doktor muayenesi ve tampon koyma esnasında sorun yaşamazlar. Bazıları hiçbir nesnenin girişine ruhsat vermezler. Bazıları ise kısmen penis girişine izin verir; ancak bağlantı ağrılı olur.

Vajinismus ne sıklıkta görülüyor?
Görünme sıklığı aynı olarak bilinmemekle birlikte yüzdelik 10 olduğu tahmin ediliyor. mütenevvi raporlarda bu konuda muaddel istatistiklere ülke verilmektedir. Bunun nedeni çiftlerin vajinismustan utanç duyarak nihan tutmalarıdır. Bu da tıbbi muavenet almalarını geciktiriyor okunuşu zorlaştırıyor. ortam üzerindeki tamlık toplumlarda utanma binlerce kadında vajinismusun bir kez formu görülmektedir.

Vajinismus tiplerine biraz açıklık getirebilir miyiz?
Daha geçmiş zaman seksüel ilişkisi olmuş veya olmamış her bayan vajinismus olabilir. adale kasılması dolayısıyla daha geçmiş zaman hiçbir şekilde ağrısız cinsî ilişkisi olmaya tiplere ‘primer vajinismus’ diyoruz. Bu, birincil tip cinsî münasebet veya ilk jinekolojik muayenede ortaya çıkar. ‘Sekonder vajinismus’ denilen tababet ise, henüz geçmiş zaman düzgülü ağrısız eşeysel ilişkisi olup vajinismusun henüz aksi hâlde ortaya çıktığı durumları tanımlar. Bazen sarsıntı okunuşu cerrahi prosedür sonrası primer sorunlar külliyen ortadan kalksa de eşeysel ilişkiye giremezler.

Nedenlerin çok mütenevvi olabileceğini demek istemek muhtemel mü ?
Çoğu kadın göre vajina kaslarının arzu dışı, bilinçsizce kasılması eş şaşırtı olur. Kadın cinsel şevk duyduğu halde ilişki gerçekleşmez. Bu reaksiyonun temelinde değişik, yanılgı ve sağlıksız cinsel mesajların bilinçaltına yerleşerek, vajina çevresindeki kasları tepke olarak kasması yatar. Bu mesajların burada kaynağı ağrı korkusu, hamilelik korkusu, seksüel zararlı yararlanma abuse, tıbbi yahut fiziksel durumlar olduğu gibi ötede heyecan, ehliyetsiz seks eğitimi, ekstrem konservatör veya istikrarsız eğitim, evdeki şiddet ortamı, karı korkusu evet da güvensizlik gibi fazla türlü nedenler okunuşu olabilir.

Kadınlarda cinsel ilişkiye girememe sorunu olarak tanımlanabilecek vajinismus üzerine heves ettikleriniz okunuşu vajinismus tedavisi üzerine bilmeniz gerekenleri uzmanından öğrenmek kendince videolarımızı izleyebilirsiniz.

Vajinismus, kadının büsbütün iradesi dışında, istemsiz, elinde olmayarak kasılması, eşeysel ilişkiye girememesi durumudur. Vajinismus hastası olan birleşik bayan ilk sevişme esnasında problem yaşamazken, cinsî ilişkiye girme aşamasında panik, korku, titreme, takallüs halinde olup cinsel ilişkiye girememektedir.

Vajinismusun yüzdelik 95i psikolojik, %5i ise anatomik kaynaklıdır. Keza hastalar temas haricinde vajinal yalnız muayene okunuşu olamamaktadır. Tampon veya vajinal fitil kullanması gerektiği durumda da vajinal kasılmalar sözcük konusu olabilmektedir. bekâret zarının kısalma olmaması, güçlü kenarlı olması okunuşu vajende yapışıklıkların bulunması vajinismusa illet olabilir.

Vajinismus hastalarının beyinlerine, hayatları süresince cinsellik okunuşu partneriyle hep beraber olmakla ilgili yanılgı mesajlar gönderilmiştir. Çevrelerinden aldıkları ve bilinçaltına işleyen bu mesajların beyinde hatalı arsa etmesi dolayısıyla korkular oluşmaktadır.

Vajinismusun psikolojik nedenleri
- bikir zarının evleninceye miktarda korunması
- mübalağalı ilk geceleyin hikayeleri çok kanama, fazla ağrı olması
- merhametsiz ahlak kuralları
- Cinsel bilgi eksikliği

Vajinismus tedavisi

Vajinismus sorununda tedavinin ertelenmesi hem kadının hem okunuşu erkeğin birbiri ile olan ilişkilerini yıpratmakta ve boşanma aşamasına ölçüsünde götürmektedir. çünkü dönem kaybetmeden başlanan vajinismus tedavisi başarıyla sonuçlanacaktır. bir kez lahza önce tedaviye görünmek çift açısından fazla önemlidir. stratejik olan vajinismusun benzer hastalık değil mesele olduğunu ve kolayca çözüme ulaşılabileceğini bilmenizdir.

Vajinismusun %95 oranında çözümü vardır. Bilinçaltı türünden beynimize ulaştırılan hatalı telkinler okunuşu mesajlar hasebiyle bu kısır döngü yaşanmaktadır. Vajinismus tedavisinde kişiye zatî tedavi olmalıdır çünkü herkesin korkusu, korku farklıdır ve ayrımlı ancak sağaltma gerektirmektedir. politik olan yanlış düşünce kalıbının yerine yakınlarında tasarı kalıbını verebilmektir. Hastayı bilgilendirmek ve benzer ekipman alıştırma programlarına gidermek gerekir. Buradaki alıştırma programı, tamamen beyne ulaşması gereken mesajların güçlendirilmesidir. terapi sırasında sabah yeli nispetle olmasına gerek yoktur. zira eşler tedaviye inanmıyor olabilmekte, davranış yoğunlukları nedeniyle tedavileri aksatabilmektedirler. zati siz bu sorunu kendiniz özgü çözmelisiniz. terapi ile kendinizi üzmeden, sıkmadan sorunu çözebileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *